چگونه برای خوشحال کردن بازدیدکنندگان صفحه 404 خود را اصلاح کنیم

اهی بازدیدکنندگان سعی می کنند از صفحه ای در وب سایت شما بازدید کنند که وجود ندارد. آنها ممکن است اشتباه تایپی در URL داشته باشند یا روی پیوند منسوخ شده کلیک کرده باشند.

هر وب سایتی برای آن آماده شده است. سایت شما آن را به عنوان “خطای 404: صفحه یافت نشد” تشخیص خواهد داد. وب سایت شما یک صفحه 404 را نشان می دهد ، که توضیح می دهد چه اتفاقی افتاده است.

پرونده بسته شد ، درسته؟ خوب ، واقعاً نه بازدید کننده شما هنوز صفحه مورد نظر خود را پیدا نکرد. اگر در صفحه 404 شما فقط نوشته شده است “صفحه یافت نشد” ، آنها احتمالاً فقط می روند. اگر می توانید در عوض یک صفحه 404 درست کنید که به مردم کمک کند احساس خوشامدگویی کنند ، آنها را به جای مناسب برسانند یا حتی لبخند بزنند چه می کنید؟ احساس بهتری خواهید داشت و سفر کلی مشتری را بهبود خواهید بخشید.

بیایید نگاهی به برخی از ایده ها برای نوشتن در صفحه 404 ، چند نمونه بیاندازیم ، و همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه صفحه 404 خود را متناسب با نام تجاری خود ویرایش کنید.

یک صفحه خطا نحوه برخورد شما با خطاها را نشان می دهد


شما از قبل می دانید که هر کسی که صفحه 404 شما را ببیند تجربه “بد” (حتی بسیار کوچکی) دارد. از این به عنوان فرصتی استفاده کنید تا نشان دهید شرکت شما در هنگام پیش آمدن اشتباه ، چه واکنشی نشان می دهد.

متن در صفحه 404 معمولاً کوتاه و دقیق است. لحن صدا است که تفاوت را ایجاد می کند.

در صفحه 404 چه می نویسید؟


توضیح آنچه اتفاق افتاده است: اطمینان حاصل کنید که بازدید کننده شما متوجه شده است که چرا این صفحه را به جای صفحه مورد انتظار خود مشاهده می کند. اکثر وب سایت ها از یک جمله استاندارد از یک تغییر استفاده می کنند مانند:
“این صفحه یافت نشد.” یا “اوه ، این صفحه وجود ندارد”.
پیشنهاد صفحات جالب: اکنون که این بازدید کننده در وب سایت شماست ، می توانید چند صفحه از سایت خود را که ممکن است بخواهند به جای آنها بازدید کنند ، پیشنهاد دهید. به این ترتیب آنها در جای دیگری گزاف گویی نخواهند کرد.

نمونه های خوب 404 صفحه
در اینجا چند نمونه از 404 صفحه وجود دارد که فراتر از پیام خطای استاندارد هستند:

حل مسئله
از مردم بخواهید که نحوه قرار گرفتن آنها در صفحه 404 شما را به شما بگویند. شما درباره پیوندهای منسوخ شده اطلاعات کسب می کنید و نشان می دهید که شرکت شما به طور فعال سعی در رفع خطاها دارد.

خنده دار
پیدا نکردن صفحه مورد نظر شما ناامید کننده است. اما یک صفحه خنده دار 404 می تواند لبخند غیرمنتظره ای را برای بازدید کننده شما به ارمغان بیاورد.

مفید
پیوندهایی را به صفحه 404 خود به صفحه پربازدید در وب سایت خود قرار دهید. یک احتمال خوب وجود دارد که بازدید کننده شما واقعاً به دنبال یکی از آن موارد باشد.

اجتماعی
چرا پیوندی به رسانه های اجتماعی یا صفحه تماس خود اضافه نمی کنید؟ بازدیدکنندگان می توانند س questionsالات خود را مستقیماً از شما بپرسند و می توانید با استفاده از این تعامل ، هر تجربه بدی را فراموش کنید.

پاداش
پاداش خوبی را در صفحه 404 خود قرار دهید ، مانند یک مقاله سفید رایگان یا تخفیف برای فروشگاه آنلاین خود. اکثر مردم به طور تصادفی آن را پیدا می کنند و احساس می کنند برنده شده اند. خیلی زیاد برای یک “تجربه بد”

در وهله اول چگونه می توان از خطاهای 404 جلوگیری کرد
حتی اگر صفحه 404 عالی داشته باشید ، بهتر است بازدیدکنندگان شما هرگز با آن مواجه نشوند. رایج ترین دلایلی که افراد به صفحه 404 می رسند ، خرابی پیوندها یا اشتباه نوشتن آدرس وب سایت (URL) است.

در اینجا چند ترفند برای جلوگیری از خطاهای «صفحه یافت نشد» آمده است:

از URL های کوتاه و ساده استفاده کنید: تایپ آنها آسان تر است ، بنابراین بازدیدکنندگان کمتری اشتباه می کنند.
از پیوندهای داخلی استفاده کنید: اگر به صفحه دیگری در وب سایت خود پیوند دارید ، به جای تایپ کردن دستی پیوند ، آن را از لیست انتخاب کنید. به این ترتیب ، اگر هرگز آدرس صفحه پیوند شده را تغییر دهید ، دلفین اطمینان حاصل خواهد کرد که پیوند کار می کند.

صفحات ارجاع دهنده برتر خود را مرور کنید – آمار شما نشان می دهد که سایر وب سایت ها بازدیدکنندگان شما را ارسال می کنند. اگر پیوندی در چنین وب سایتی اشتباه یا قدیمی است ، از آنها بخواهید آن را اصلاح کنند.

هر وب سایت دارای 404 صفحه است. با کمی فکر می توانید از آن صفحه استفاده کنید و در اولین زمانی که حداقل انتظار آن را ندارند ، به بازدیدکنندگان کمک می کند. از طراحی ، لحن صدا و شخصیت منحصر به فرد خود برای نشان دادن یک صاحب وب سایت با اعتماد به نفس استفاده کنید که می داند چه کاری انجام دهد ، حتی اگر همه چیز اشتباه پیش بیاید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments