خدمات دیجیتال مارکتینگ

اگر از معدود افرادی هستید که تغییر فضای کسب و کار را باور نکرده‌اید باید به این واقعیت ایمان بیاورید که با گسترش نفوذ اینترنت امروزه روز به روز به تعداد کاربران اینترنت اضافه می‌شود. براساس آخرین تحقیقات در ایالات متحده میزان استفاده مستمر از اینترنت 5 درصد افزایش داشته که این خود نشان دهنده تغییر رفتار کاربر و استفاده و خرید بیشتر از فضای آنلاین است.

مارکتینگ بازاریابی چیست؟

بازاریابی یعنی ارتباط با مخاطب در مکان و زمان مناسب. خب جواب این سوال را خودتان بدهید. مردم امروز بیشتر وقت خود را کجا سپری می‌کنند؟ جواب روشن است. در اینترنت.

در وبران ما بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ را روشی موثر برای جذب، تعامل و خوشحال کردن مخاطبان می‌دانیم. بدون شک در ذهن شما نیز یکی از سوالات زیر نقش بسته است. برای یافتن پاسخ سوال کافی است تا انتهای این نوشته همراه باشید.

 • بازاریابی دیجیتال چیست؟
 • چرا بازاریابی دیجیتال؟
 • ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
 • آیا بازاریابی دیجیتال برای همه کسب‌وکارها کار می کند؟
 • مزیت بازاریابی دیجیتال برای یک شرکت چیست؟
 • چه نوع محتوای دیجیتالی باید ایجاد کنیم؟
 • چه مدت طول می کشد تا نتایج حاصل از محتوای من مشاهده شود؟
 • آیا برای بازاریابی دیجیتال بودجه زیادی نیاز دارم؟
 • بازاریابی موبایل چگونه با استراتژی بازاریابی دیجیتال من مطابقت دارد؟
 • من آماده امتحان بازاریابی دیجیتال هستم. حالا چی؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟

دیجیتال مارکتینگ در عمل کلیه تلاش‌هایی است که برای بازاریابی در بستر اینترنت اتفاق می‌افتد. موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و…. همگی نمونه‌هایی از کانال‌های بازاریابی دیجیتال هستند.

چرا دیجیتال مارکتینگ؟

بازاریابی سنتی بیشتر متکی به رسانه‌ها چاپی مثل روزنامه و مجله و یا در بهترین حالت رسانه‌های الکترونیکی مثل رادیو تلویزیون است. در مقابل بازاریابی دیجیتال هرجایی می‌تواند رخ بدهد با کم‌ترین هزینه ممکن!

دغدغه اصلی و همیشگی کسب‌وکارها مدیریت هزینه تبلیغات و داشن نرخ بازدهی مناسب است. دیجیتال مارکتینگ با ابزارها و کانال‌هایی که در اختیار دارد به شما در این زمینه کمک خواهد کرد. البته اگر قواعد بازی را بلد باشید.

بازاریابی دیجیتال چگونه به کسب‌وکار شما کمک می‌کند؟

دیجیتال مارکتینگ مجموعه‌ای از فعالیت‌ها مثل ایمیل مارکتینگ، تبلیغات بنری، تبلیغات کلیکی، تبلیغات درون اپلیکیشن، ریپورتاژ، کمپین‌های شبکه‌ها اجتماعی و… است. در عمل کسب‌وکار شماست که روش و کانال بهینه را برای رسیدن به هدف مشخص خواهد کرد.

روش‌های دیجیتال مارکتینگ

 • بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
 • بازاریابی محتوا ( Content Marketing )
 • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
 • تبلیغات کلیکی (PPC)
 • بازاریابی وابسته (Affiliate Marketing)
 • تبلیغات بومی (Native Advertising)
 • اتوماسیون بازاریابی (Marketing Automation)
 • بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)
 • روابط عمومی PR (Online PR)
 • بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing)

بازاریابی دیجیتال برای همه کسب‌وکارها جواب می‌دهد؟

جواب این سوال قعا بله است. دیجیتال مارکتینگ برای تمام کسب‌وکارها از هر نوع و دسته با هر اندازه‌ای ک باشند جواب می‌دهد ار اصولی و درست اجرا شود.

اولین مرحله در پیاده‌سازی دیجیتال مارکیتنگ در اختیار داشتن Persona  یا شخصیت مخاطب یا مشتری کسب‌وکار شماست. اگر این قدم به درستی برداشته شود بدون شک بازاریابی دیجیتال شما را به هدفتان می‌رساند.

کسب‌وکارهای B2B

برای کسب‌وکارهایی که با مشتری سروکار ندارند و مشتریان آن‌ها سازمان و کسب‌وکارهای دیگر هستند الویت Lead Generation  خواهد بود که معمولا در یک فرآیند به پر کردن فرم تماس یا قرار حضوری برای ادامه مذاکرات فروش منجر خواهد شد.

کسب‌وکارهای B2C

در مدل سنتی کسب‌وکار که فروش کالا یا خدمت به مصرف‌کننده است نقش اصلی بازاریابی دیجیتال جذب افراد و هدایت آن‌ها به وب سایت شما و تبدیل کاربران به مشتری طی یک فرآیند است.

در مجموع برای هر دو نوع کسب‌وکار دیجیتل مارکیتنگ مفید و موثر است به شرط آنکه به شکل بهینه و هدفمند کانال و روش ارتباطی خود را برای جذب و تبدیل کاربران به مشتری طی کنید.

برای دیجیتال مارکتینگ نیاز به بودجه زیادی دارم؟

این سوالی است که بسیاری از صاحبین کسب‌وکار در مواجه با بازاریابی دیجیتال از خود می‌پرسند.

پاسخ دادن به این سوال به شدت بستگی به نوع کسب‌وکار شما، نوع مشتریان شما، مدت فعالیت شما و آگاهی یا عدم آگاهی مخاطب از برند شما، استراژی فروش و تولید شما و… دارد. هدف ما در هشتگ محتوا ارائه بهترین و بهینه‌ترین راه‌کارها به شما برای مدیریت و کاهش هزینه‌های بازاریابی دیجیتال است.

مزایای دیجیتال مارکتینگ

تبدیل آسان و راحت

بازاریابی دیجیتال به مشتریان شما اجازه می‌دهد بلافاصله پس از مشاهده آگهی یا محتوای شما اقدام کنند. آنها می‌توانند بر روی یک لینک کلیک کنند یا یک پست وبلاگ را ذخیره کنند و سریعاً در قیف فروش حرکت کنند. ممکن است آنها بلافاصله خرید نکنند، اما با شما در ارتباط خواهند بود و به شما فرصتی می‌دهند تا با آنها ارتباط برقرار کنید.

ارتباط بهتر با مشتریان

بازاریابی دیجیتال به شما امکان می‌دهد تا در زمان واقعی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. مهمتر از همه، این امکان را به شما می‌دهد تا با شما ارتباط برقرار کنند و در نهایت می‌تواند حس وفاداری به برند ایجاد کند.

نتایج کمی و قابل اندازه‌گیری

برای اینکه بدانید استراتژی بازاریابی شما کار می‌کند، باید دریابید که چه تعداد مشتری جذب می‌کند و در نهایت چه میزان درآمد دارد. اما چگونه می‌توانید این کار را با یک استراتژی بازاریابی غیر دیجیتال انجام دهید؟

مدیریت هزینه

بازاریابی دیجیتال نه تنها به مخاطبان وسیع تری نسبت به بازاریابی سنتی می رسد بلکه هزینه کمتری نیز به همراه دارد.

دستیابی به یک گسترده جغرافیایی

وقتی یک تبلیغ را به صورت آنلاین انجام می‌دهید، مردم می‌توانند بدون توجه به مکانشان، آن را ببینند در نتیجه تبلیغات شما به گستره‌ی وسیع‌تری از مخاطبان دست پیدا می‌کند.

خدمات ما در وبران

طراحی کمپین تبلیغاتی

در طراحی یک کمپین تبلیغاتی ابتدا با شناخت نیاز و ویژگی‌های کسب و کار های مختلف، هدف گذاری صورت می‌گیرد و با تعیین کردن یک پیام تاثیر گذار برای کمپین بهترین رسانه ها برای انتقال این پیام بررسی می‌شود. در وبران، کارشناسان حرفه‌ای و خلاق ما همواره با ایده‎های جدید و جذاب، با استفاده از متد های تبلیغاتی روز به طراحی کمپین‎های تبلیغاتی می‎پردازند که بیشترین بازدهی و تاثیرگذاری را برای شما داشته باشند. در نهایت موفقیت کمپین‌های تبلیغاتی در وبران سنجش خواهد شد تا بهترین نتایج را برای شما به ارمغان آورد.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

قطعا شبکه‎ های اجتماعی امروز یکی از مهمترین بخش‎های تبلیغات آنلاین هستند. هیچ استراتژی و کمپین تبلیغاتی بدون تبلیغ و بازاریابی در شبکه های اجتماعی موفق نخواهد بود. تخصص ما تبلیغات در شبکه های اجتماعی و موثرسازی تبلیغات است. ما با استفاده از بهترین و به روز ترین منابع و بهره بردن از استراتژی های موفق تبلیغات در شبکه های اجتماعی که در سراسر جهان عملکرد موفقی داشته‌اند، در کنار شما هستیم. ما در وبران علاوه بر تدوین استراتژی و طراحی کمپین، مناسب ترین صفحات و کانال ها را بر اساس ارتباط با کسب و کار شما، برای تبلیغات موثر در اینستاگرام و تلگرام انتخاب می کنیم و بهترین راهکارهای بازاریابی در شبکه های اجتماعی را به شما ارائه خواهیم کرد.

سئو و بهینه سازی سایت

سئو مهمترین عامل در جذب مخاطبین هدف است و می تواند با بالا بردن بازدید سایت شما، سود سرشاری را نصیبتان کند. آژانس دیجیتال مارکتینگ وبران با آشنایی کامل نسبت به اصول سئو و جدیدترین راه‎های بهینه‎سازی سایت، به شما کمک خواهد کرد وبسایت قوی‎تری داشته باشید و مخاطبان هدف خود را از طریق گوگل به سایت خود هدایت کنید و رتبه بالایی را در گوگل به خود اختصاص دهید. تیم ما با درنظر گرفتن استراتژی دقیق باتوجه به موضوع کسب‌وکار شما فرایند بهتری برای بهینه سازی و سئو سایت شما رقم خواهد زد.

تولید محتوای تخصصی

اگر میخواهید در بازاریابی اینترنتی موفق باشید تولید محتوا را جدی بگیرید، شما با تعیین استراتژی درست و تولید محتوای منظم و مداوم می توانید موقعیت بازاریابی اینترنتی خود را ارتقا دهید.

ما با بکارگیری متخصصین در زمینه های کسب و کار، دیتاماینینگ با مدیریتی ویژه می توانیم محتوای با کیفیت (از نظر کپی نبودن، قدرت انتقال مفاهیم، سئو و تخصصی بودن) که بزرگترین دغدغه وبران است، را در اختیارتان قرار دهیم.

ایمیل‌ مارکتینگ

ایمیل‌مارکتینگ می‌تواند رابطه‌ی شما با مشتریان را به صورت پیوسته حفظ کند. شما می ‌توانید با ایمیل ‌هایی که به مخاطبان می‌ فرستید فروش خود را تا 20 درصد افزایش دهید.

بازاریابی ایمیلی یا ایمیل‌مارکتینگ اصولی‌ ترین شیوه برای ایجاد وفاداری کاربران به کسب ‌و کار است. در این شیوه ابتدا باید ایمیل کاربران سایت را دریافت کنید و در گام بعدی اقدام به ارسال ایمیل ‌های تبلیغاتی کنید.

شاید به نظر برسد که بازاریابی ایمیلی مزیت چندانی نسبت به سایر خدمات دیجیتال مارکتینگ نداشته باشد؛ چرا که کمتر کسی مداوم ایمیل خودرا چک می ‌کند. اما نکته این­جاست که آما رو ارقام چیز دیگری می‌ گوید. بازارایابی ایمیلی جزو پرسودترین شیوه ‌های تبلیغاتی و افزایش فروش محسوب می ‌شود.

تبلیغات گوگل‌ ادز

گوگل ‌ادز درواقع سیستم تبلیغاتی گوگل است که افراد و یا شرکت ‌ها با استفاده از آن می‌توانند برای محصولات خود تبلیغ کنند. در این سیستم، تبلیغ ‌کننده حسابش را شارژ می‌کند و سپس کلمات و یا جملات مهم و کلیدی خود را وارد می ‌کند تا تبلیغاتش برای کاربرانی که چنین جملات و یا عباراتی را در گوگل جستجو می ‌کنند نمایش داده شود.